Jakie drzwi wybrać?

Jakie drzwi wybrać?

Design D17Wybór drzwi nie jest łatwy, a duża różnorodność stylów wykonania czy wariantów kolorystycznych z pewnością go nie ułatwia. Chcąc znaleźć odpowiednie rozwiązanie, warto nie tylko kierować się własnym gustem, ale również wziąć pod uwagę styl aranżacji danego wnętrza czy wszystkich pomieszczeń znajdujących się w obiekcie.

Styl wnętrza a drzwi

Najważniejsze jest dobranie odpowiedniego modelu drzwi wewnętrznych do wystroju danego wnętrza. Nowoczesne i klasyczne sposoby wystroju różnią się od siebie – jeżeli więc jesteśmy miłośnikami minimalistycznych rozwiązań, postawmy na nowoczesne drzwi w jasnych tonacjach i bez wielu dodatkowych elementów, ewentualnie z niebanalnymi wzorami czy w oryginalnych wariantach kolorystycznych. Przykładami takich rozwiązań są dostępne w naszej ofercie kolekcje:

  • MODERN,
  • DESIGN.

Osoby, które cenią sobie klasyczny wystrój, z pewnością zadowolą rozwiązania nawiązujące do tradycyjnych aranżacji, tak jak w przypadku:

  • MILLENIUM,
  • WENECJA.

Osobom pragnącym cofnięcie się w czasie polecamy kolekcję STAROPOLSKĄ.

Design D10Ważną zasadą, którą warto kierować się w czasie poszukiwania idealnego rozwiązania, jest kolor, który powinien zostać dopasowany do kolorystyki podłogi oraz mebli. Niemniejsze znaczenie mają przeszklenia albo ich brak – gdy poszukujemy drzwi na wymiar do niewielkich powierzchniowo pomieszczeń, polecamy znalezienie takich z dużą ilością zastosowanych przeszkleń, a do dużych przestrzeni – drzwi wewnętrzne pełne. Najczęściej do małych pokojów architekci wnętrz wybierają rozwiązania, w których szkło zdecydowanie dominuje (2/3 powierzchni) i w ten sposób doświetla przestrzeń, jednocześnie optycznie ją powiększając. Inaczej sprawa wygląda jeżeli chodzi o sypialnię – w tym przypadku polecamy konstrukcje bez przeszkleń, niezależnie od metrażu – umożliwi to zachowanie intymnej atmosfery tego pomieszczenia.

Z jakiego materiału?

W obiektach użyteczności publicznych, gdzie liczy się przede wszystkim bezpieczeństwo, warto stosować rozwiązania metalowe, jak drzwi przeciwpożarowe. W przypadku aranżacji domowych wnętrz jest nieco inaczej, a najczęściej wybierane są drzwi drewniane, okleinowe oraz fornirowane. Te pierwsze cieszą się zawsze największą popularnością – są w pełni naturalne, piękne i pozwalają na tworzenie zróżnicowanych designów, jednak warto pamiętać o tym, że o drewno trzeba dbać, stosując różnego rodzaju środki konserwujące. Alternatywą jest fornir, a więc drewniana okleina – duża liczba rozmaitych dekorów sprawia, że to rozwiązanie, które spełnia oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

Tylko od Państwa decyzji zależy to czy wybierzecie rozwiązania z charakterem i rzucające się w oczy, czy też postawicie na subtelność. Liczba możliwości jest ogromna, a my proponujemy nasze kolekcje, wśród których z pewnością znajdziecie Państwo coś dla siebie.