Systemy Otwierania

Systemy otwierania – drzwi drewniane i szklane

Drzwi przymykowe

To najbardziej standardowy i najczęściej stosowany sposób otwierania drzwi. Drzwi mogą być prawe lub lewe w zależności od strony umiejscowienia zawiasów. Rozwiązanie które znajduje zastosowanie w 90% otworów, gdzie jest na tyle wolnej przestrzeni aby zmieścić skrzydło drzwiowe.

System rewersyjny nowosc

Drzwi otwierane w systemie rewersyjnym, skrzydło drzwiowe licowane jest na zewnątrz, przy czym otwierane jest do wewnątrz. Nowoczesny system otwierania drzwi, stanowi świetną alternatywę dla standardowego systemu.

rewersyjne-prawe rewersyjne-lewe

Szczególne przydatny w korytarzach w celu dopasowania się z wnęką otworu do istniejącej stolarki otworowej.

Drzwi przesuwne

Również często spotykane rozwiązanie, umożliwia zamykanie bardzo małych otworów, jak i bardzo dużych przestrzeni między pomieszczeniami. Drzwi nie zajmują dużo miejsca, gdyż przesuwane są na ściane lub chowane do kasety. Szyna jezdna drzwi przesuwnych montowana jest do sufitu lub na ścienie nad otworem. Istnieje bardzo duża dowolność komponowanie wykończenia. Skrzydła mogą być drewniane, z przeszkleniami lub w całości wykonane z tafli szklanej.

System ERGONnowosc

System ERGON jest innowacyjnym rozwiązaniem, które przyniosło nam Złoty Medal Podkarpackiego Rynku Budowlanego podczas Podkarpackich Targów Budownictwa Wyposażenia Wnętrz i Ogrodów. Najważniejszymi cechami systemu jest możliwość otwierania drzwi do wewnątrz i na zewnątrz oraz duża ergonomia. System ERGON najczęściej stosowany jest miejscach gdzie standardowe drzwi przymykowe zabierały by dużo przestrzeni, lub po prostu nie niema możliwości ich montażu. Skrzydło w tym systemie parkuje wewnątrz otworu, delikatnie zmniejszając światło przejścia, za to zwiększając wolna przestrzeń w obu pomieszczeniach. Dzięki możliwości otwierania w obu kierunkach jest bardzo komfortowy w użytkowaniu, a co najważniejsze niezawodny.

system otwierania drzwi ergon

System COMPACKnowosc

System COMPACK również stanowi nowość na rynku Polskim. Drzwi w trakcie otwierania łamią się symetrycznie lub asymetrycznie i odkładają na ścianę. Rozwiązanie które zapewnia maksimum wolnej przestrzeni użytkowej, coraz częściej wybierane przez klientów. Stanowi alternatywy dla standardowych drzwi i nie wymaga specjalnego przystosowania ścian. System daje się stosować w drzwiach pojedynczych jak i dwuskrzydłowych. Niezwykle solidnie wykonane komponenty systemu zapewniają płynność i lekkość otwierania.

System Compack